İzmir Newroz Kutlamalarına Katılım

23.3.2015 tarihinde İzmir’de Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenen Newroz kutlamalarına Halkların Köprüsü Derneği Yürütme Kurulu ve dernek üyeleri ile birlikte katıldı. Yüz binin üzerinde büyük bir katılım ve coşku ile gerçekleşen törende barış ve kardeşlik vurgusu hakimdi.

Halkların Köprüsü Derneği’nin kutlama mesajı düzenleme kurulu tarafından katılımcı kitleye okundu.

Diyarbakır Belediye Başkanı Sayın Gültan Kışanak konuşmasında İzmir ve Diyarbakır arasında barışın köprüsü olmak için törende olduğunu vurguladı.

Türkiye toplumunu oluşturan halklar arasında eşitlik temelinde barışın inşasına katkıda bulunmak için kurulmuş olan derneğimiz katıldığı ilk Newroz kutlamasına aşağıdaki mesaj ile dileklerini dile getirdi:

Newroz; asırlardır Ortadoğu, Asya ve Balkan Halkları olmak üzere milyonlarca insanın baharı umutla karşılamasıdır. Barışa uzanan bu yolda Halkların Köprüsü Derneği olarak Newroz Günü Türkiye halklarını aynı ateşin etrafında dayanışmaya, barışın dilini kurmaya

Gündoğdu Meydanı’ndan Diyarbakır’ı halaylarla selamlamaya çağırıyoruz. Nevruz, Novruz, Navrez kutlu olsun! Newroz pîroz be!

Comments are closed.