Foça/Gerenköy Saha ve Sağlık Taraması Rapor II 29/03/2015

(Foça Sağlık Taramasında Özhan -Erol -Evrim Tarafından Görülen Hastalar)

1 . İ.S. Ailesi

B. A. 23 yaşında kadın ilk gebeliği gebelik süresi 2 ay daha hiç kontrole gidememiş. Gebe kadın şu an baş dönmesi yaşıyor, kontrole gitmesi gerekiyor tansiyonları ılımlı yüksek.
M. O. 70 yaşlarında kadın hasta kimliği yok 2 yıldır dıspeptık şikayetleri var, doktora gidememiş. Hastaya h2 reseptor blokoru verildi. Ancak uzun süreli şikayetleri olduğu ve kilo kaybı iştahsızlığı olduğu için endoskopık olarak tetkik edilmeli. Aynı ailede 3 yaşlarında bir çocukta kıl kurdu mevcut.

2. Aile
Foça Gerenköy’de 79 no’lu hanede yaşıyorlar. Y. N. eşi sara. 4 tane çocukları var Çocukların yaşları ve isimleri sırayla R. 11, F. 8, M. 10, Ö. 4. Ailenin belirgin bir sağlık problemi yok. Y. A. (D.) adlı dayıbaşının yanında günlük 30 TL’ye çalışıyorlar.

3. Aile
No 67. hanede kalıyorlar. Toplam altı kişi O. M. ve H. A. Ailesi 4 çocukları var. En küçüğü 15 yaşında dayı başı Y. B’in yanında çalışıyorlar. Günlük 30 TL. H. A. hipertansiyon hastası ilaç eksiği var. Diğer aile bireyleri de kendilerinde uyuz tarif ediyorlar.

4. Aile
Aynı yerde yaşıyor. Aile bireyleri B. N. ve Z. N.. Z. N’da meme başında akıntı tarif ediyor. Muayene edilmedi fakat meme usg yapılması gerekli. 4 çocukları var Çocuklarında ek problem yok. Dayıbaşı Y. B’in yanında çalışıyorlar.

5. Aile
Toplam 12 kişi olup aile bireyleri V. M. F. M. 10 çocukları var. 2’şer tane ikizleri var. Aile bireyleri uyuz dışında sağlık problemi tariflemiyorlar.

6. Aile
9 kişi olup Kobanȇ Boyadı Köyü’nden göç etmişler. S. M. O. iki eşi var. Eşlerinin isimleri E. M. ve M. O. 6 ay önce Bilecik’e gelmişler. 1 haftadır buradalar. 7 çocukları var. Eşi E. Bilecik’te kalıyormuş.

7. Aile
A. M. Oç ve eşi V. N. 20 ve L. 18 olmak üzere 4 kişiler Kobanȇden gelmişler dayıbaşı Y. D. yanında çalışıyorlar

Comments are closed.