Halkların Köprüsü Derneği Şarapnel Yaralanması Nedeni ile Elinden Ameliyatlar Geçiren Suriyeli Mülteci Çocuk AA’nın Fizik Tedavi RAPORU

62dc1263-f321-4d90-b284-db09892ac9e0AA, 25 Kasım 2016 Cuma günü araç desteği sağlanarak bir gönüllü eşliğinde ilk fizik tedavi seansı için EMOT hastanesine götürüldü. Daha önce EMOT hastanesi ile görüşüldüğünde AA’nın ameliyat masraflarının hastane tarafından karşılanacağı ama fizik tedavinin karşılanmayacağı söylenmişti.Cuma günü fizik tedavi bölüm başkanı ile konuşulduğunda AA’nın durumundan haberdar olduğunu ve ilgileneceğini söyledi.

Seansın sonunda fizik tedavi uzmanı AA’nın durumunun çok iyi olduğunu ama kaç seansa ihtiyacı olduğunu söylemek için erken olduğun, bir dahaki seansa annesi ile gelmesi gerektiğini çünkü evde ne kadar çok çalışırsa fizik tedavi ihtiyacının o kadar azalacağını söyledi. Annesi ile oturtana dek haftada iki kere fizik tedaviye gidecek.

İndirim ile 60 TL olan fizik tedavi ücreti dernek tarafından ödendi. Faturası hastane tarafından derneğe postalanacak. 29 Kasım Salı 09:30’daki randevusuna bir tercüman ve araç desteği sağlanacak. Tedavi ücreti yine dernek tarafından karşılanacak. AA’nın 2 ameliyat sonrası el fonksiyonları hızla düzeliyor. Rehabilitasyon tedavisi takip edilecek.

Comments are closed.