RAHEEL’İN AMELİYAT RAPORU

IMG-20170117-WA0003Dokuz yaşındaki Suriyeli çocuk mülteci Raheel yaklaşık 1,5 yıldır ailesiyle birlikte İzmir’de yaşamaktadır. Doğuştan kalça çıkıklığı olan Raheel’in tedavisi Suriye’de başlamış, fakat savaş nedeniyle yarım kalmıştır. Dernek olarak çocuğun durumundan 2016 Eylül ayında aileye eşya yardımı yaparken haberdar olduk ve aileye çocuğun tedavisi için gerekli her türlü desteği verebileceğimizi söyledik.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan incelemeler sonucunda çocuğun her iki kalçasından da ameliyat olması gerektiği belirtildi. Birinci ameliyat 21 Kasım 2016’da, ikinci ameliyat ise 15 Aralık 2016’da (aynı zamanda dernek üyemiz olan) Op. Dr. Fatih Sürenkök tarafından gerçekleştirildi. Her iki ameliyat da başarılı geçmiş olup, çocuğun Ocak 2017 sonunda fizik tedaviye başlaması planlanmaktadır.

Ailenin ve çocuğun bütün bu süreçte ihtiyaç duydukları koordinasyon, tercüme ve transfer desteği büyük ölçüde dernek gönüllülerimiz tarafından, zaman zaman da derneğimiz aracılığıyla başka kurumlar tarafından sağlanmıştır. Çocuğun ameliyat sonrası takibi devam etmektedir.

Comments are closed.