12 Şubat Erzak Dağıtım Raporu

12 Şubat Cuma günü bir depoda bulunan erzaklar deponun aracı ile saat 11.30 civarı derneğe ulaştırıldı. Gönüllülerimiz ve taşıyıcıların yardımıyla derneğe taşınan erzaklar yaklaşık 200 ailenin ihtiyacını karşılayacak şekilde ayrıştırılarak dağıtıma hazır hale getirildi.
Erzak paketinin içeriği; Çay, şeker, sıvı yağ, pirinç, bulgur, kırmızı mercimek, yeşil mercimek, kuru fasulye, nohut, makarna, salça, un. Bazı paketlere de elimizde bulunduğu kadarı ile reçel, zeytin ve bisküvi ilave edildi.
13 Şubat Cumartesi günü saat 10.00 da 20 üye ve gönüllü dernekte toplandık ve erzakları araca yükleyerek Kadifekale ye hareket ettik. Toplanma yerinde bir araya geldikten sonra dernek üyelerinin girişimi ile mahallenin 4 genci de bizim ekibe katıldı ve erzaklar alınarak yaya olarak ev ev dolaşılarak erzaklar ihtiyaç sahibi evlere dağıtıldı.
Sokakların dar ve adreslerin dağınık olması nedeniyle erzaklar 2 araca aktarıldı ve arkadaşların bir kısmı dağıtımın özelliği nedeniyle ayrıldı.
Kale girişindeki caminin altındaki bölgeye gidildi. bu bölgede dağıtım yaparken Büyükşehir Belediyesine ait bir aracın dağıtım yaptığı görüldü. Mültecilere erzak verip vermedikleri sorulduğunda sadece TC kimliği olan ve önceden belirlenen adreslere dağıtım yaptıklarını mültecilere erzak vermediklerini söylediler. O sokakta sadece mültecilere erzak dağıtımı yapıldı. Kadifekale’nin diğer bölgelerinde ayrım yapılmaksızın ihtiyacı olan herkese dağıtım yapıldı.
Saat 17.00 civarı toplam 170 adet erzak paketinin evlere teslim edilmesi ile dağıtım sona erdi.
Aynı gün Kapılar a aynı içerikte hazırlanmış 20 erzak paketi dağıtılmak üzere teslim edildi.

Comments are closed.