Halkların Köprüsü Derneği 20.02.2017 Yeşilyurt, Eskiizmir, Çamlık, Bozyaka, Günaltay, Vatan Mahallesi bot, mont ve gıda dağitimi raporu

c27fce99-1aaf-46ec-9bb5-5603817435dfDernek gönüllüleri olarak 1 pikap, 2 binek araç ve 15 gönüllü buluştuk. Saat 17.30’ da araçlara yüklenmiş olan 40 çift bot, 40 adet mont ve 40 adet erzak (bir ailenin 1 aylık kuru gıda ihtiyacı) paketleri ile saat 18.00’ da Nursen ve Şiraz (arapça tercüman) ile buluşularak Yeşilyurt, Bozyaka, Eskiizmir, Çamlık, Günaltay, Vatan Mahallesinde yaşayan daha önce tespit edilmiş; ayakkabı numarası ve mont bedenleri bilgileri alınmış sekiz aileye ulaşılıp çocuklar için bot, mont ve erzak paketi dağıtıldı.
40 adet alınmış olan erzak paketlerinin kalan kısmı Şiraz’ ın daha önce ziyaret ettiği ve ihtiyaç sahibi olduğunu tespit ettiği ailelere ve dağıtım esnasında ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ailelere dağıtıldı.
Daha önce Tepecik SSK Hastanesi’ ne yönlendirilmiş olan şeker hastası mülteci, evinde ziyaret edilerek durumu hakkında bilgi alındı, kullandığı ilaçlar ve pansuman için gerekli olan malzemeler öğrenildi daha sonra Nursen tarafından ulaştırılmasına karar verildi. Bu hastanın evde pansumanını yapan Suriyeli doktorun arapça bir tercüman eşliğinde 27.02.2017 tarihinde derneğe gelmesi ve pansuman yöntemleri hakkında Dr. Cem Terzi
tarafından bilgilendirilmesi ve diyabetik ayak yarası için özel pansuman malzemelerinin verilmesi planlandı. Bot ve mont verilen 12 çocuklu İzmir’e yeni gelmiş bir aileye dernekte bulunan kırtasiye malzemelerinden ulaştırılmasına karar verildi. Artan 4 adet erzak paketi, 3 çift bot ve montlar dağıtması üzere Şiraz’ ın evine bırakıldı ve saat 22.30’da dağıtım tamamlandı.
Bir gelenek olan toplu fotoğraf çekimi yorgunluktan bu defa unutuldu.

Comments are closed.