Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya dayanışma ziyareti raporu

4345e66d-dcab-412f-916f-5a1e41bfebea15 Mart 2017 Çarşamba günü, hepsi KHK ile mesleklerinden ihraç edilen ve 127 gündür Ankara’da Yüksel Caddesindeki  İnsan Hakları Anıtını önünde işlerine geri dönmek için direnen  eğitim emekçileri akademisyen Nuriye Gülmen, sınıf öğretmeni Semih Özakça, sınıf öğretmeni Esra Özakça, sosyal bilgiler öğretmeni Acun Karadağ ve sosyolog  Veli Saçılık’ı, derneğimizde alınan karar uyarınca  ziyaret ettik ve kendilerine  derneğimize özgü barış plaketini verdik.

Hepsi destek ve dayanışma mesajlarımızı mutlulukla karşıladılar. 9 Mart’ta gözaltına alındıkları gün başladıkları süresiz açlık grevinin 7. gününde olan  Nuriye ve Semih, yorgun ama güçlü görünüyorlardı. Her ikisi de pırıl pırıl gözleri ve güçlü iradeleriyle altında oturdukları anıtın bir parçası gibiydiler.   Yanlarında bulunduğumuz sürece destek için gelen giden eksik olmadı.
İhtiyaçlarına binaen 200 TL destek verildi, ayrıca bundan böyle anıtın önünde kalacakları öğrenildiğinden iki tane battaniye alınarak kendilerine verildi. Yaklaşık 3 saat yanlarında kalıp sohbet ettik. Her biri köprüdaşlara selamlarını ve teşekkürlerini ilettiler.

Comments are closed.